Интересности


все интересности

Пахучі олівці, чарівні жести і диво-окуляри. ТамТут-огляд №47

Пахучі олівці, чарівні жести і диво-окуляри
ТамТут-огляд №47
31 липня 2007
читать по-русски

Дива бувають різні. Наприклад, технічні. От, скажімо, чи могли ми собі уявити ще кілька років тому, що з'являться олівцеві стрижні, які будуть пахнути під час письма, водночас позитивно впливаючи на наші розумові здатності?
Але ж саме таке канцелярське приладдя створила японська компанія Pentel. При цьому розробникам вдалося об'єднати нанотехнології з ароматерапією, завдяки чому й виникли ароматні олівці Ain Supplio.
За словами фахівців, запахи у таких олівцях зберігаються у нанокапсулах, що руйнуються під час малювання. Саме вони й вивільняють аромати розмарину, м'яти, лемонграсу або зеленого чаю.
Зберігаються запахи у нових олівцях довго - близько трьох років у закритій упаковці, два роки у пластиковій коробці і більше ніж три місяці на відкритому повітрі. А бувають, до речі, олівці Ain Supplio трьох типів: освіжаючі, загоюючі та позитивні.
В Японії набори таких пахучих олівцевих стрижнів (по 20 штук у кожному) з'являться на полицях магазинів вже на початку навчального року - їхня ціна складатиме $1,6-1,7.
Понюхати, втім, можна не лише олівці, але й мобілки. Не вірите? Однак саме таку модель (її назва Sony Ericsson SO703i) розробила фірма Sony разом з найбільшою телекомунікаційною компанією Японії NTT Docomo. В апараті передбачено спеціальний слот, куди встромляються ароматизовані пластинки. Нині у продажу вже можна зустріти моделі з одинадцятьома «відтінками» запахів. Найбільшою популярністю з них користується яблучний аромат.
А от фахівці Прашан Премаратне і Куанг Нгуйен з австралійського університету Вуллонгонга розробили унікальний контролер, що дозволяє керувати побутовою технікою звичайними жестами руки.
Принцип дії його простий. Встановлена на приладі відеокамера розпізнає жести, після чого універсальний пульт управління конвертує їх і подає на домашню техніку відповідні команди. Навчитися працювати з таким пультом, за словами фахівців, неважко.
Сьогодні дослідники працюють над зменшенням системи – це допоможе вбудовувати пристрій безпосередньо в телевізор або комп'ютерний монітор. Також вони мають намір поширити цю технологію розпізнавання жестів на ігрові приставки.
Потрібно відзначити, що під час експериментів контролер показав дуже непогані результати - він спрацьовував і розпізнавав команди навіть при поганому освітленні та віддаленості камери від користувача.
І наостанок декілька слів про ще один дивний японський винахід - окуляри-монітори, використання яких дозволяє користувачам, навіть не виймаючи включений ноутбук із сумки, бачити зображення, що зазвичай виводиться на монітор. Таким чином можливо перевіряти електронну пошту, переглядати останні новини і навіть відвідувати сторінки в інтернеті.
Важать окуляри 91 грам, а час їхньої роботи становить близько восьми годин. Що ж стосується дозволяючої властивості екрану, то вона становить близько 110 тисяч пікселів.
Дизайнери намагалися, щоб зовнішній вигляд окулярів був досить сучасним. Однак щоб перетворити їх на самостійний апарат, здатний проектувати зображення на прозорі стекла, знадобилося зробити товсті дужки.
Як заявляють розробники, за допомогою таких диво-окулярів у майбутньому можна буде зчитувати ресторанні меню, знайомитися з товаром або отримувати інформацію про курс валют, не заходячі у відповідні заклади. Для цього знадобиться лише господарям цих установ встановити біля входу спеціальні пристрої, за допомогою яких власники «чарівних окулярів» і матимуть можливість отримати всю необхідну інформацію.
Цікаво, що окуляри-монітор також легко поєднуються з мобільним телефоном.

Сергій Тишковець
колаж автора

все интересности
 

Украина.doc

   

    Редакция может не разделять точку зрения авторов

Copyright © Украина.doc